ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!

WYWALCZYLI WYJAZD NA XXIV SESJĘ SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY!

Dodano : 19 sierpnia 2018

Mikołaj Nowak i Adrian Bąk – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 Im. S.Staszica w Nowym Tomyślu dostali się do Sejmu Dzieci i Młodzieży i już 1 czerwca zasiądą w ławach sejmowych w Warszawie. Licealiści wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu.

Jego celem było kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej przez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej.

Uczniowie musieli wykonać zadanie, które w tym roku brzmiało „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej". Konkretnie polegało ono na zaplanowaniu i przeprowadzeniu kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji, tylko  i wyłącznie przy pomocy środków dostępnych do 1922r!

W swoim projekcie zapoznali szerokie grono odbiorców z edukatorką, działaczką polityczną, społecznikiem, dwukrotną posłanką na Sejm – Zofią Sokolnicką. Podczas projektu podjęli szereg działań mających na celu przybliżenie tej ciekawej osobowości. Przeprowadzili ankiety, zorganizowali wiec wyborczy, przygotowali biogram posłanki oraz plakaty i ulotki. Nagrali również film z realizacji zadania. Tegoroczne zadanie nie było łatwe; włożony trud jednak się opłacił i już w Międzynarodowy Dzień Dziecka Mikołaj i Adrian będą dumnie reprezentować swoją szkołę podczas XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Gratulujemy

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

19 sierpnia