WYJAZD DO SEJMU RP LICEALISTÓW Z KLAS 1LO2 ORAZ 2LO3

Dodano : 25 marca 2019

W nocy z 12 na 13 grudnia licealiści z klas: 1LO2 oraz 2LO3 pod opieką: Justyny Szofer – Andrzejewskiej, Anny Nyćkowiak oraz Jacka Matuli wyjechali do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP, co zostało nam umożliwione dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez pana posła Błażeja Łukasza Pardy, przekazanemu przy pośrednictwie asystenta społecznego posła Pardy – pani Katarzyna Luch. Młodzież mogła nie tylko zwiedzić gmach Sejmu ale też poznać historię poszczególnych budynków, wchodzących w skład kompleksu sejmowego. Mieliśmy niepowtarzalną szansę, by dowiedzieć się w jaki sposób pracują posłowie, jak również  przypadł nam w udziale zaszczyt posłuchania przedstawicieli narodu „na żywo”, w trakcie debaty sejmowej.

Poseł Błażej Parda niezwykle gościnnie przyjął naszą grupę. W trakcie wspólnego obiadu, który miał miejsce w kameralnej atmosferze, była możliwość swobodnego zadawania pytań i wymiany poglądów. Okazało się też, że pan poseł jest miłośnikiem zwierząt i właścicielem kota rasy Sfinks.

Korzystając z obecności w stolicy zwiedziliśmy także siedzibę Muzeum Żydów Polskich – Polin.

Pragniemy podziękować w imieniu Dyrekcji naszej szkoły, uczniów i opiekunów za zaproszenie,  poświęcony nam czas oraz za pouczającą lekcję wiedzy o społeczeństwie w miejscu tak wyjątkowym dla naszego kraju.

ZOBACZ FILM