WYGRYWAJĄ DOBRZE PRZYGOTOWANI MATURA 2018

Dodano : 22 października 2018

Jednym z głównych powodów jest fakt, że od początku liceum czy technikum, uczniom dawany jest komunikat, że efektem końcowym edukacji jest egzamin dojrzałości. Przez cały okres trwania nauki jesteśmy przygotowywani do jednego egzaminu. Egzamin urasta do rangi rzeczy niewykonalnej i to powoduje stres, ponieważ czujemy, że oczekiwania przerastają nasze możliwości.

Do tego jeszcze dochodzi fakt, że od tego egzaminu zależy nasza przyszłość – możliwość dalszej edukacji na wymarzonym kierunku studiów czy pracy. O tym, jak zapanować nad stresem przed maturą radzili studenci psychologii  p. Wiktoria Zielińska i p. Maciej Jankowski (USWPS w Poznaniu ) podczas warsztatów (19.03.2018) z tegorocznymi naturzystami.

Maturzyści odliczają dni do matury, a my trzymamy mocno kciuki :)

2017-2018-matura-i-stres.jpg