WYCIECZKA DO BERLINA

Dodano : 20 stycznia 2019

Wycieczka do Berlina w okresie świątecznym jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku odbyła się w dniu 28 listopada i wzięła w niej udział rekordowa ilość 74 uczniów.

Odwiedziliśmy największe w Niemczech Muzeum  Historii Naturalnej, które w swoich zbiorach posiada kolekcję ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, paleontologicznych i mineralogicznych. Największe wrażenie robi największy na świecie zrekonstruowany szkielet dinozaura. Następnym punktem programu było zwiedzanie kopuły Reichstagu oraz wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym w dzielnicy Berlina Spandau. Uczniowie mięli możliwość bezpośredniego spotkania z tradycją i kulturą naszych sąsiadów. Myślę, że ten krótki pobyt w stolicy Niemiec uczniowie będą po latach mile wspominać.

20 stycznia