TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.                                                                 TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.

SZKOLNA WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2018

Dodano : 21 maja 2019

W roku 2018 wymiana polsko-niemiecka pomiędzy uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica oraz uczniami partnerskiej szkoły niemieckiej BBS II Northeim odbyła się w dniach 15-19 października.

W wymianie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły oraz 12 uczniów szkoły BBS II. Organizatorki pani Arleta Skiba i pani Beata Woelk-Kaczmarek zaprosiły do współpracy nauczycieli niemieckiej szkoły pana Nico Diedrich oraz Ronalda Manthey. Tym razem program był bardzo mobilny i zwiedziliśmy kilka miejsc w kraju. Głównym celem był Kraków, gdzie zwiedziliśmy Rynek Główny, stare miasto oraz fabrykę Schindlera. Ważnym punktem programu był także były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Oświęcimiu i Brzezince. Uczniowie obu szkół mieli okazję zapoznać się z historią Holokaustu i nazistowskich zbrodni. W czasie wolnym uczniowie integrowali się podczas zabaw językowych oraz wspólnych rozmów, które dały początek wielu przyjaźniom.

2018-2019-wym.jpg