SZKOLNA WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2018

Dodano : 13 grudnia 2018

W roku 2018 wymiana polsko-niemiecka pomiędzy uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica oraz uczniami partnerskiej szkoły niemieckiej BBS II Northeim odbyła się w dniach 15-19 października.

W wymianie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły oraz 12 uczniów szkoły BBS II. Organizatorki pani Arleta Skiba i pani Beata Woelk-Kaczmarek zaprosiły do współpracy nauczycieli niemieckiej szkoły pana Nico Diedrich oraz Ronalda Manthey. Tym razem program był bardzo mobilny i zwiedziliśmy kilka miejsc w kraju. Głównym celem był Kraków, gdzie zwiedziliśmy Rynek Główny, stare miasto oraz fabrykę Schindlera. Ważnym punktem programu był także były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Oświęcimiu i Brzezince. Uczniowie obu szkół mieli okazję zapoznać się z historią Holokaustu i nazistowskich zbrodni. W czasie wolnym uczniowie integrowali się podczas zabaw językowych oraz wspólnych rozmów, które dały początek wielu przyjaźniom.

2018-2019-wym.jpg

13 grudnia

NA NASZĄ STRONĘ WESZŁO DO TEJ PORY 1992 ODWIEDZAJĄCYCH.