TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.                                                                 TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.

SZKOLENIE Z PROGRAMOWANIA ROBOTÓW

Dodano : 18 kwietnia 2019

W ramach Pogotowia Informatycznego, działającego w czytelni biblioteki publicznej w Nowym Tomyślu, w poniedziałek, 22 października uczniowie Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica przybyli na szkolenie z obsługi programowalnych robotów "Photon".

Warsztaty dla młodszych kolegów przeprowadził Marek Stankiewicz, uczeń klasy maturalnej, który uczestniczył już wcześniej wraz z opiekunem projektu Marcinem Chróstem w szkoleniu zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z grą edukacyjną Scottie Go! oraz dokumentacją języka programowania robotów Photon. Innowacyjna planszówka, jak również edukacyjne roboty wraz z aplikacjami mobilnymi stanowią doskonałe narzędzia do nauki programowania poprzez zabawę, która wciągnie do swojego świata nie tylko najmłodszych.

Choć nie każdy młody człowiek zostanie programistą w przyszłości, podstawy programowania warto poznać, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim procesy. Programowanie jest podstawą informatyki, rozwija logiczne myślenie, uczy skutecznego rozwiązywania problemów, podnosi kompetencje w zakresie technologii, a przy tym przy podejściu inżynierskim jest znakomitą zabawą.

Już od dzisiaj można zapoznawać się z nową ofertą edukacyjną czytelni miejskiej i zarezerwować termin zajęć indywidualnych lub grupowych z kodowania w ramach bibliotecznego Pogotowia Informatycznego.

Warto dodać, że dzięki udziałowi w projekcie: „Kodowanie w bibliotece”, nowotomyska biblioteka wzbogaciła się o 3 roboty Photon, 3 tablety oraz 3 gry edukacyjne Scottie Go!, a projekt obsługuje już kilkunastu specjalistów IT ze Staszica !

2018-2019-roboty.jpg