GIMNAZJALIŚCI! JEŚLI CHCECIE UCZYĆ SIĘ W NASZEJ SZKOLE, DOKUMENTY MOŻECIE SKŁADAĆ OD 22 MAJA DO 9 CZERWCA, DO GODZ. 15.00.                                                                 GIMNAZJALIŚCI! JEŚLI CHCECIE UCZYĆ SIĘ W NASZEJ SZKOLE, DOKUMENTY MOŻECIE SKŁADAĆ OD 22 MAJA DO 9 CZERWCA, DO GODZ. 15.00.

zakonczenie-roku-zaw-2.jpg

Wydarzenia maja

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Początek egzaminu maturalnego.
Konsultacje z rodzicami.

• Dodano : 26 maja 2017

Finał konkursu IT

23 maja w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa.

Wśród 64 uczestników z całej Polski wyłonionych spośród blisko 3 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych znaleźli się Eryk Wittchen i Mariusz Knop
    z Zespołu Szkół nr 2 im Stanisława Staszica, którzy przez godzinę odpowiadali na 45 pytań z zakresu gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa.

• Dodano : 21 maja 2017

KONCERT Z OKAZJI 70-LECIA ISTNIENIA STASZICA

27 kwietnia 2017r. nasza szkoła zorganizowała koncert z okazji 70-lecia istnienia Staszica. Pierwszy, na godzinę 12 był dla uczniów gimnazjum. Drugi, który odbył się o godzinie 18, dla nauczycieli, rodziców oraz absolwentów Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

• Dodano : 15 maja 2017

Informatycy finalistami konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo 2017

Uczniowie klas III i IV w zawodzie Technik Informatyk, Eryk Wittchen i Mariusz Knop zostali finalistami konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo 2017, zorganizowanego dla szkół ponadgimnazjalnych.

• Dodano : 11 maja 2017

SEJMIK MŁODZIEŻOWY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

Projekt Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu „Moja mała Ojczyzna, Moje Marzenie” oraz zaprezentowaniu go przed Komisją  w zespole dwuosobowym.

• Dodano : 10 maja 2017

PODSUMOWANIE DZIESIĘCIOLETNIEJ WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ BBS I W NORTHEIM

W dniach 24-27 kwietnia 2017 roku delegacja naszej szkoły w osobach pana wicedyrektora Aleksandra Ochli oraz pań germanistek Beaty Woelk-Kaczmarek i Arlety Skiby gościła z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole w Niemczech , BBS I Northeim.

• Dodano : 9 maja 2017

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami. Rozpocznie się ono w środę, 10 maja 2017, o 17.00 i potrwa do 18.00.

[POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI]

• Dodano : 5 maja 2017

LICEALIŚCI ZE STASZICA NA WYDZIALE CHEMII UAM W POZNANIU

Wiele osób z klasy III LO1 wiąże swoją przyszłość z pracą laboratoryjną. Grupa tych osób mogła  przekonać się, jak wyglądają profesjonalne badania nad składem związków chemicznych.

Zajęcia odbyły się 5 kwietnia br., na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. Zainteresowani  przekonali się, jak może wyglądać ich praca i jak zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce.

• Dodano : 1 maja 2017

KOLEJNY SUKCES STASZICA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

25 kwietnia 2017 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie odbył się finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Wśród 48 uczestników rozgrywek finałowych znalazła się Magdalena Uryzaj z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, której towarzyszyła pani Beata Koga.

• Dodano : 29 kwietnia 2017

UCZNIOWIE TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO W DATACENTER BEYOND

Beyond dostarcza pełen zakres usług związanych z infrastrukturą serwerową, w tym usługi data center i cloud computing. To najnowsza serwerownia i najnowocześniejsze takie miejsce nie tylko w Polsce, ale i Europie. Do Poznania wraz z nauczycielami udali się uczniowie klasy II TI.

• Dodano : 27 kwietnia 2017

MATEMATYCZNY SUKCES STASZICA

20 kwietnia odbył się finał polsko-litewskiej Olimpiady Matematycznej „Euklides”, do którego zakwalifikowała się Martyna Pięta z nowotomyskiego Zespołu Szkół nr 2 im. St. Staszica. Uczennica klasy drugiej liceum pokonała swoich rówieśników w etapie szkolnym, rejonowym.