ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

Wydarzenia czerwca

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Podanie przewidywanej oceny klasyfikacyjnej. Spotkanie z rodzicami.
Termin składania podań o egzamin dla uzyskania wyższych niż przewidywane ocen rocznych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych.
Wpisanie ocen proponowanych.
Egzamin dla uzyskania wyższych niż przewidywane ocen rocznych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych. 17-18 czerwca - DNI WYCHOWAWCÓW.
DNI WYCHOWAWCÓW.
Zakończenie roku szkolnego.
24 czerwca – 31 lipca 2019 -Staże zawodowe uczniów klas III technikum w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

• Dodano : 17 czerwca 2019

KOŃCZYMY ROK SZKOLNY

W środę, 19 czerwca, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu o 800 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za miniony rok szkolny. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się naszej szkole o godzinie 900.

• Dodano : 16 czerwca 2019

"NIEZŁOMNI W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI" - FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO.

W DNIU 14 CZERWCA 2019r. W AULI WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO WSPiA W NOWYM TOMYŚLU, ODBYŁA SIĘ GALA FINAŁOWA KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "NIEZŁOMNI W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI" - SYLWETKI BOHATERÓW ORAZ BARWĘ I BROŃ ŻOŁNIERZY POLSKICH W XXw.

• Dodano : 13 czerwca 2019

KONKURS "NASZ POMYSŁ NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA"

Na przełomie lutego i marca 48 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV edycji konkursu organizowanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, którego tematem był „Nasz pomysł na ochronę środowiska”-  walka ze zmianami klimatycznymi.

• Dodano : 13 czerwca 2019

BIWAK INFORMATYKÓW

W dniach 12.06 – 14.06 uczniowie klas II oraz III technikum informatycznego wraz z opiekunami: Panią J. Szofer-Andrzejewską, Panem P. Stielerem, P. Z. Lachem, oraz  P. M. Chróstem, odbywają wycieczkę do Pszczewa.

• Dodano : 11 czerwca 2019

UCZNIOWIE STASZICA PROMUJĄ ZDROWE NAWYKI

W ramach 6 edycji Programu ,,ARS CZYLI JAK DBAC O MIŁOŚĆ?” Zespół Młodzieży w składzie: Patrycja Loba II TE, Aleksander Ludwiczak II LO4, Mikołaj Nowak II LO4, Adrian Bąk II LO4, Jan Szwiec II LO3 wraz z nauczycielem p.Szymonem Łamaszewskim przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu ,,MŁODZIEŻ WOLNA OD UŻYWEK”.

Zadanie konkursowe w tym roku polegało na przygotowaniu krótkometrażowego filmu o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom. Koordynatorem projektu jest pani Justyna Szofer-Andrzejewska.

• Dodano : 8 czerwca 2019

FINAŁ WOJEWÓDZKI XX LICEALIADY PO RAZ DRUGI!

Po raz pierwszy w historii, dwukrotnie w trakcie trwania roku szkolnego nasi siatkarze zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Licealiady w rozgrywkach piłki siatkowej. W miesiącu kwietniu, w Nowym Tomyślu, odbył się z udziałem reprezentacji Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica Finał Wojewódzki XX Licealiady w piłce siatkowej halowej.

• Dodano : 4 czerwca 2019

MŁODZI LIDERZY ZDROWIA KONTRA HIV/AIDS

30 maja 2019 uczniowie klasy ILO3  brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu. Program szkolenia obejmował część wykładową, w której przedstawiono podstawowe informacje w zakresie profilaktyki HIV/AIDS (epidemiologia, podstawowe pojęcia, drogi zakażenia, objawy i leczenie oraz aspekty prawne) oraz część warsztatową, której celem było kształtowanie właściwych umiejętności i zachowań prozdrowotnych, promowanie postaw szacunku wobec siebie i drugiej osoby oraz akceptacji wobec zarażonych HIV i chorych na AIDS.

• Dodano : 2 czerwca 2019

POWSTAŃCZE WYKŁADY PROF. PIOTRA OKULEWICZA W RAMACH AKADEMII NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 27 maja 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie Akademii Niepodległości w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Pamięci Narodowej, który został  zaplanowany na lata 2018-2021. Tematy  „Wielkopolski zryw” oraz „Józef Dowbor Muśnicki, Stanisław Taczak, Julian Stachiewicz”  omówił prof. Piotr Okulewicz z Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w Auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu. Kolejnych wykładów będzie można wysłuchać po letnich wakacjach.

• Dodano : 21 maja 2019

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami. Rozpocznie się ono w środę, 22 maja 2019, o 17.00 i potrwa do 18.00.

[POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI]

• Dodano : 15 maja 2019

WAŻNA INFORMACJA

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

ZAWÓD: OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH

Zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Pracownicy z takimi kwalifikacjami poszukiwani są w wielu mniejszych i większych zakładach usługowych i produkcyjnych w regionie, kraju  i na terenie UE.