Wydarzenia października

891011121314
22232425262728
293031
Zebranie od uczniów i absolwentów wstępnych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego oraz dokumentów uprawniających do dostosowania warunków i formy egzaminu maturalnego. Potwierdzenie odbioru deklaracji, sporządzenie kopii i przekazanie ich zdającym.

• Dodano : 22 października 2018

POŁOWINKI KLAS TECHNICZNYCH

,,…połowa za Nami …połowa przed Nami…” – 4 lata nauki będą tworzyć wspomnienia. Te ważne słowa wypowiedział Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, Łukasz Frański oficjalnie otwierając połowinki klas technicznych (ekonomicznego, informatycznego i mechanicznego).

• Dodano : 17 października 2018

STASZIC - WIDOK Z LOTU PTAKA

• Dodano : 11 października 2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pogody ducha, zadowolenia z pracy, wielu sukcesów zawodowych oraz powodzenia w życiu osobistym.

DYREKCJA

• Dodano : 9 października 2018

CIEKAWY KONKURS

Pobierz regulamin konkursu pt. „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta („Najświętszemu Sercu – Polska Odrodzona”) 2018 r.

• Dodano : 3 października 2018

MAŁA POMOC - WIELKA RADOŚĆ

Po raz kolejny  26 września odbyła się akcja „Mała pomoc – wielka radość”  prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Procter & Gamble oraz Carrefour Polska dla poprawy sytuacji życiowej dzieci i młodzieży.

• Dodano : 3 października 2018

III TM W OPALENICKIM PRZEDSIĘBIORSTWIE ALEKSPOL

Uczniowie klasy III TM wraz z nauczycielami wzięli udział we warsztatach technicznych w firmie ze sporym doświadczeniem w branży obróbki metali. Dzięki uprzejmości absolwenta Staszica - Pana Adriana Matuszaka z firmy Alekspol, mieliśmy okazję na miejscu i w praktyce zapoznać się z procesami technologicznymi oraz funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego, wyposażonego w bogaty park maszynowy.

• Dodano : 2 października 2018

EUROWEEK 2018

W dniach 8-12 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką pań Aleksandry Sary i Beaty Piotrowskiej oraz pana Szymona Jandy, wyjechali na wycieczkę do Międzygórza, aby uczestniczyć w projekcie „Euroweek”.

• Dodano : 30 września 2018

WYKŁAD HISTORYCZNY DR. RAFAŁA SIERUCHY

24.09.2018r., w murach WSPiA w Nowym Tomyślu odbył się kolejny wykład w ramach "Akademii Niepodległości" pt. "Gen. Józef Haller", na który licznie przybyli uczniowie naszej szkoły. Prelegentem był dr Rafał Sierucha, który przedstawił wiele interesujących i nieznanych faktów z działalności wojskowej oraz politycznej generała. Na koniec uczniowie, którzy przynieśli "indeksy" otrzymali wpisy od dr R.Sierucha, a w kuluarach była możliwość zadania pytań przybyłemu gościowi. Opiekunem grupy był Jacek Matula.

• Dodano : 30 września 2018

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

24.09.2018r., w "Klimkowej Osadzie" w Cichej Górze odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych naszej szkoły. Uczniowie i wychowawcy mile i twórczo spędzili czas na grach i zabawach, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Młodzież tańczyła, grała w piłkę nożną oraz rysowała portrety swoich wychowawców. Niektórzy uczniowie przynieśli swoje instrumenty (np. ukulele), na których grali przy ognisku.

• Dodano : 23 września 2018

UCZNIOWIE "STASZKA" WRÓCILI Z BUŁGARII

Niezwykle skuteczny okazał się doping naszych uczniów biorących udział w wycieczce do Bułgarii, która odbyła się w dniach 13-20 września. Obecność na trzech meczach Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w piłce siatkowej – trzy zwycięstwa naszych siatkarzy!!!