TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.                                                                 TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.

STASZIC WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W WIELKOPOLSCE

Dodano : 18 kwietnia 2019

11 stycznia 2019 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników - „Perspektywy 2019”. Do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawicie dwudziestu najlepszych szkół w Wielkopolsce – 10 najlepszych techników i 10 liceów ogólnokształcących. Powiat Nowotomyski reprezentowany był przez dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu – pana Łukasza Frańskiego.

Nowotomyski „Staszic” zajął 5 miejsce w Wielkopolsce wśród techników oraz 75 miejsce w Polsce. Natomiast w rankingu maturalnym został sklasyfikowany na 36 miejscu. Skutkowało to otrzymaniem „Złotej Tarczy”. W ww. rankingu przeanalizowano wyniki 1731 techników w Polsce.

Bardzo wysokie 46 miejsce zajęło również Liceum Ogólnokształcące ze „Staszica”, które jako jedyne liceum ogólnokształcące z Powiatu Nowotomyskiego zostało sklasyfikowane wśród 50 najlepszych w Wielkopolsce, otrzymując „Brązową Tarczę”. W historii szkoły były to 7 i 8 tarcza dla nowotomyskiego „Staszica”, który jest wyróżniany w tym prestiżowym rankingu nieprzerwanie od 7 lat.

Satysfakcji tej nie krył dyrektor szkoły – pan Łukasz Frański, który podczas gali  w obecności Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej, odebrał honorowy dyplom. Dyplom wręczony został przez prorektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – profesora Tadeusza Wallasa oraz panią Magdalenę Rulską – dyrektor marketingu „Perspektyw”.

2018-2019-zdjecie-nr-1.JPGWyróżnieni dyrektorzy najlepszych techników i liceów ogólnokształcących w Wielkopolsce.

2018-2019-zdjecie-nr-2.JPG

Dyrektor nowotomyskiego "Staszica" odbiera dyplom

z rąk profesora UAM Tadeusza Wallasa

oraz dyrektora marketingu "Perspektyw" Magdaleny Rulskiej.