STASZIC W PLANICY

Dodano : 22 października 2018

W dniach 21-26.03. 2018 spora grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Słowenii. Głównym celem wyjazdu , był udział w ostatnich konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie od wielu lat te ostatnie zawody odbywają się na niezwykle urokliwej skoczni narciarskiej w Planicy. Należy ona do dwóch największych na Świecie. Skoki, należałoby powiedzieć loty, na odległość ponad 240m  nie są tutaj rzadkością. Uczniowie Staszica mieli okazję osobiście uczestniczyć w tak ekscytującym wydarzeniu sportowym, w którym głównym aktorem był oczywiście Kamil Stoch !!.

Oprócz kibicowania polskim skoczkom, konkurs indywidualny oraz drużynowy Pucharu Świata, celem wyjazdu było również pokazanie uczestnikom cząstki pięknego kraju jaką jest Słowenia.

Mieliśmy okazję zobaczyć Jezioro Bohinjskie oraz miejscowość Bled z malowniczym zamkiem na wzgórzu nad brzegiem jeziora ( Alpy Julijskie).  Niezwykle urokliwe miejscowości Radovljica, Brezje oraz stolicę kraju Ljubljanę.

W drodze powrotnej do kraju, zatrzymaliśmy się w Salzburgu. Wspólnie z przewodnikiem obejrzeliśmy jedno z najpiękniejszych miast Austrii. Z czego słynie Salzburg ? W skrócie: Rodzinne miasto Amadeusza Mozarta, Christiana Andreasa Dopplera, Herberta von Karajana, Niki Laudy. Najstarsza istniejąca do dzisiaj kawiarnia oraz restauracja w Europie… i oczywiście z wydobycia soli kamiennej.

Zapraszam na kolejną wycieczkę połączoną z dużym wydarzeniem sportowym. Tym razem Bułgaria i Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej !  Informacje wkrótce.

Konrad Stachowiak

2017-2018-planica-06258.JPG2017-2018-planica-1.JPG2017-2018-planica-3.JPG2017-2018-planica-5.JPG2017-2018-planica-6.JPG2017-2018-planica-2.JPG