TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.                                                                 TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.

STASZIC W MINISTERSTWIE EDUKACJI NARODOWEJ

Dodano : 21 maja 2019

W dniach 06-08.03.2019 r. odbyła się w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie konferencja szkoleniowa pt. „Zmiany w ramowych planach nauczania kształcenia zawodowego, programach nauczania oraz w kwalifikacjach w zawodach” zorganizowana przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych przy współpracy Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Powiat Nowotomyski reprezentowany był przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu – dyrektora Łukasza Frańskiego oraz wicedyrektora Aleksandra Ochlę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele MEN-u: Sekretarz Stanu Marzena Machałek, Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego Urszula Martynowicz, Naczelnik Emilia Maciejewska oraz Naczelnik Magdalena Bartoła.

Podczas konferencji dyskutowano o problemach szkolnictwa zawodowego w Polsce, nowej podstawie programowej, problemie podwójnego naboru uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 oraz roli pracodawców w kształceniu zawodowym. Dyrektorzy szkół zgłosili wiele uwag nurtujących środowisko oświatowe, podzielili się swoim doświadczeniem oraz zaproponowali szereg rozwiązań problemów kształcenia zawodowego, związanych z wprowadzeniem nowej podstawy programowej.

Na zakończenie Pani Wiceminister Marzena Machałek zaprosiła wszystkich uczestników konferencji na kolejne spotkanie w Ministerstwie we wrześniu.

2018-2019-warszawa-konferencja.JPG