SPECYFICZNE TRUDNOŚCI W UCZENIU SIĘ

Specyficzne trudności w uczeniu się mogą odnosić się do różnych dziedzin wiedzy i umiejętności szkolnych, dlatego możemy wyróżnić kilka rodzajów trudności w nauce. Wśród nich wyróżniamy:

o    dysgrafia:  trudności w opanowaniu kształtnego, czytelnego pisma o zadowalającym poziomie graficznym

o    dysleksja: izolowane trudności w czytaniu, bez towarzyszących im innych zaburzeń rozwoju umiejętności szkolnych

o    dysortografia: trudności w opanowaniu poprawnej pisowni, zgodnej z regułami ortograficznymi danego języka

o    dyskalkulia: specyficzne trudności w uczeniu się matematyki

o    akalkulia: niemożność matematyczna

Dla Rodzica, Ucznia czy Nauczyciela jest to dokument wydany na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej lub na podstawie opinii niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym niepublicznej poradni specjalistycznej. Mający swój zapis w formie OPINII PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ LUB ORZECZENIA O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO ALBO NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO.

WYDANIE DOKUMENTU nie zwalnia uczniów z obowiązków szkolnych.

Uczeń taki powinien wykazać się samodzielną pracą, wykonywać dodatkowe zadania i ćwiczenia, zlecone specjalnie dla niego, które pomogą mu w przezwyciężeniu trudności.

>zalacznik-nr-1-inp-jezyk-polski.pdf

>zalacznik-nr-1-jezyki-obce.pdf