ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!

SEJMIK MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

Dodano : 19 sierpnia 2018

26.04.2018r. drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Kurnikowska oraz Klaudia Jarosz z kl. 1LO2 zakwalifikowała się do finałowego etapu programu „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”, której uwieńczeniem były obrady plenarne w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem obrad było przedstawienie pomysłów na promocję postaw patriotycznych oraz sposobów na kultywowanie i rozpowszechnianie osiągnięć Wielkopolan, w kontekscie settnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież pracowała w grupach roboczych pod opieką doświadczonych samorządowców, a nastepnie prezentowała wnioski na forum. Nad całością czuwała Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego  pani Zofia Szalczyk, a wnioskom grup roboczych przysłuchiwali się między innymi: europoseł Andrzej Grzyb oraz były poseł na Sejm V, VI i VII kadencji Eugeniusz Grzeszczak. Na zakończenie obrad uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz otrzymali drobne upominki książkowe i multimedialne.

2017-2018-sejmik-m-1.jpg2017-2018-sejmik-m-2.jpg2017-2018-sejmik-m-3.jpg2017-2018-sejmik-m-4.jpg

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

19 sierpnia