ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

POWSTAŃCZE WYKŁADY PROF. PIOTRA OKULEWICZA W RAMACH AKADEMII NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano : 21 czerwca 2019

W dniu 27 maja 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie Akademii Niepodległości w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Pamięci Narodowej, który został  zaplanowany na lata 2018-2021. Tematy  „Wielkopolski zryw” oraz „Józef Dowbor Muśnicki, Stanisław Taczak, Julian Stachiewicz”  omówił prof. Piotr Okulewicz z Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w Auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu. Kolejnych wykładów będzie można wysłuchać po letnich wakacjach.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa młodzieży nowotomyskich szkół średnich  oraz miłośnicy historii z Poznania, Sierakowa, Przemętu , Wolsztyna , Opalenicy , Zbąszynia oraz Nowego Tomyśla.

Opiekunem uczniów z naszej szkoły był Jacek Matula.

2018-2019-wyklad-ipn.JPG