PODSUMOWANIE TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dodano : 25 marca 2019

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest tydzień przedsiębiorczości, podczas którego odbywają się różne imprezy, wykłady promujące i rozwijające cechy przedsiębiorcze u ludzi. Nie inaczej było w Staszicu, pojawiły się gazetki tematyczne, były rozmowy na lekcjach i przede wszystkim uczniowie mogli wykazać się przedsiębiorczością w konkursach.

- „Przekonaj Szkolnego Anioła Biznesu” – uczestnicy prezentowali tu swój pomysł na biznes i przekonywali komisję, że ma on szansę powodzenia na dzisiejszym rynku. Najskuteczniej zrobili to Patryk Drózd z klasy II LO4,  Aleksandra Łęszczak i Mateusz Jarnut z klasy I LO3, którzy zajęli I miejsce za innowacyjne i pięknie uzasadnione pomysły. Aniołami biznesu były Panie: Anna Nyćkowiak, Mirosława Liman i Beata Koga.

- „Poznaj swoje prawa w pracy” – gdzie uczniowie wykazali się znajomością zasad zatrudniania, wynagradzania i przestrzegania przepisów w pracy. Tu zwyciężyły Aleksandra Radom i Julia Łuczak z klasy II TE. Dziewczyny będą reprezentować szkołę w etapie regionalnym. Konkurs przeprowadziły Panie: Monika Stasik i Beata Koga.

6 grudnia odbyło się podsumowanie tych wydarzeń i wręczenie nagród laureatom przez Pana Dyrektora.

2018-2019-tp.jpg