ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Dodano : 19 sierpnia 2018

Matura jest dla nas, uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum, ogromnym przeżyciem. Uczymy się przez wiele godzin każdego dnia, korzystamy z pomocy naukowych, dobrych rad i wsparcia. Czasem jednak odwołujemy się do sił wyższych. W tym właśnie celu 4-5 kwietnia my, tegoroczni maturzyści, wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Częstochowy.

Msza, zwiedzanie Krakowa oraz Oświęcimia i Brzezinki tworzyły razem swego rodzaju wycieczkę. Atrakcje te pozwoliły nam na chwilę oderwać się od nauki i wypocząć (choć snu zbyt dużo w planach nie było). Uroczystość mszy świętej, zdobnictwo sanktuarium oraz moment zasłonięcia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej zachwyciły wszystkich uczestników. Katedra na Wawelu oraz Stare Miasto przyciągały niesamowitą atmosferą.Oświęcim zapierał dech w piersiach, odbierał mowę, wyciskał łzy.

Doświadczyliśmy na tej pielgrzymce wielu rozmaitych emocji. I choć były to tylko dwa dni, zostaną one w naszej pamięci na długo. Dziękujemy księdzu Markowi oraz wychowawcom za zorganizowanie nam tej wycieczki.

Aleksandra Białas, uczennica klasy III LO2

2017-2018-czestochowa-4.jpg2017-2018-czestochowa-2.jpg

2017-2018-czestochowa-3.jpg

2017-2018-czestochowa-1.jpg