Pedagog Szkolny

Na co dzień pedagog jest dla ucznia

- ocenia ale nie osądza, próbuje z nim być – ale się nie narzuca, zachęca gdy trzeba – ale niczego się nie domaga, umiem wyrazić krytykę – nie obwiniając go, pomaga –  nie upokarzając…

Odwołując się do źródeł historii wychowania pedagog z języka greckiego paidagogos  dosłownie oznacza „ten, który prowadzi dziecko”. Początkowo był im niewolnik potem człowiek specjalnie do tego przygotowany – opiekun wychowania.

Współcześnie …. hm – wytyczne, kurator, sąd, problemy, kontrakt ostrzegawczy, telefon do rodziców i ulubione przez niektórych nauczycieli ostrzeżenie: "Bo pójdziesz do pedagoga!" - to często standard w myśleniu ucznia o roli pedagoga szkolnego wyniesiony ze szkoły podstawowej czy gimnazjum.

A najogólniej rzecz ujmując to osoba zatrudniona w szkole w celu uzupełnienia, pogłębienia i rozszerzenia działalności dydaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej i profilaktycznej prowadzonej przez nauczycieli.

Nazywam się Justyna Szofer-Andrzejewska i jestem razem z Wami od 2007 roku pełniąc funkcję    pedagoga szkolnego

DROGI RODZICU!

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

- Niepokoi Cię zachowanie dziecka

-Chcesz porozmawiać o dziecku

- Masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole

- Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania

- Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić

- Szukasz pomocy

DROGI UCZNIU!

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

- Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny

- Nie potrafisz porozumieć się z kolegą, koleżanką, rodzicem czy nauczycielem

- Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej

- Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać

- Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem

-Chciałbyś z kimś porozmawiać

- Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?

- Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.