OBCHODY SETNEJ ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

Dodano : 25 marca 2019

W CZWARTEK, 27 GRUDNIA 2018 ROKU W NOWYM TOMYŚLU Z UDZIAŁEM WŁADZ SAMORZĄDOWYCH ODBYŁY SIĘ  UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z 100 ROCZNICĄ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

OBCHODY ROZPOCZĘŁY SIĘ MSZĄ ŚWIĘTĄ W KOŚCIELE POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. NASTĘPNIE DELEGACJE ORAZ POCZTY SZTANDAROWE PRZESZŁY UL. MICKIEWICZA POD POMNIK POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI. OKOLICZNOŚCIOWE PRZEMÓWIENIE WYGŁOSIŁ BURMISTRZ WŁODZIMIERZ HIBNER. NOWOTOMYSCY HARCERZE, KTÓRYM PRZEWODZIŁ DRUH K. DYBEK,  ZŁOŻYLI WIENIEC. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI UCZNIOWIE Z KLASY 1LO2. OPIEKUNEM GRUPY BYŁ JACEK MATULA.