ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

MŁODZI LIDERZY ZDROWIA KONTRA HIV/AIDS

Dodano : 18 sierpnia 2019

30 maja 2019 uczniowie klasy ILO3  brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu. Program szkolenia obejmował część wykładową, w której przedstawiono podstawowe informacje w zakresie profilaktyki HIV/AIDS (epidemiologia, podstawowe pojęcia, drogi zakażenia, objawy i leczenie oraz aspekty prawne) oraz część warsztatową, której celem było kształtowanie właściwych umiejętności i zachowań prozdrowotnych, promowanie postaw szacunku wobec siebie i drugiej osoby oraz akceptacji wobec zarażonych HIV i chorych na AIDS.

Głównym założeniem szkolenia było przygotowanie uczniów do edukowania swoich rówieśników w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, umiejętnego słuchania oraz właściwego reagowania na ich problemy.

Dziękujemy za aktywny udział Weronice Łukaszewicz, Kacprowi Schalotte i Mateuszowi Jarnut

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

18 sierpnia