ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

MECHANICY ZE STASZICA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

Dodano : 16 lipca 2019

W dniach 28.01.2019 r. – 1.02.2019 r. uczniowie klasy III technikum mechanicznego z nowotomyskiego „Staszica” uczestniczyli w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, uruchomionego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską.

Zajęcia odbywały się w laboratorium Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej. W czasie zajęć zrealizowano zagadnienia z zakresu:

konfiguracji i badań silników krokowych,

konfiguracji i badań przekładni,

obsługi drukarki 3D oraz plotera laserowego,

badania czujników,

programowania i obsługi robota przemysłowego.

Zadaniami uczniów były również ćwiczenia związane z montażem oraz konfiguracją układów pneumatycznych.

Specjalistyczne zajęcia w innowacyjnych technologicznie laboratoriach były dla uczniów szansą poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności, co potwierdzone zostało testem oraz certyfikatem.

W ostatnim dniu zajęć uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić inne instytuty na wydziale budowy maszyn Politechniki Poznańskiej.

2018-2019-mech-polit-4.jpg

2018-2019-mech-polit-2.jpg

2018-2019-mech-polit-1.jpg

2018-2019-mech-polit-3.jpg