ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

KONKURS "NASZ POMYSŁ NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA"

Dodano : 16 lipca 2019

Na przełomie lutego i marca 48 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV edycji konkursu organizowanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, którego tematem był „Nasz pomysł na ochronę środowiska”-  walka ze zmianami klimatycznymi.

Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia występujące  dla tych wspólnych dóbr w otaczającym nas świecie.

Przedmiotem IV edycji Konkursu był sporządzony przez trzyosobowy zespół uczniów:

a)         list do sąsiada,

b)         komiks edukacyjny.

W naszej szkole w konkursie uczestniczyło 16 zespołów. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Zgodnie z regulaminem konkursu komisja wybrała jedną, której autorami były: Aleksandra Patan, Daria Fabian i Patrycja Loba z klasy II technikum ekonomicznego.

W piątek, 7 czerwca, wyżej wymienione uczennice zostały zaproszone wraz z dyrektorem Łukaszem Frańskim oraz opiekunami panią Danutą Bukczyńską i panią Elżbietą Kondrat na uroczystą Galę wręczenia nagród, podczas której uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica zostały wyróżnione za zajęcie III miejsca. Otrzymały nagrody rzeczowe w postaci smartwatch’a. Szkoła, nauczyciele oraz organ prowadzący dostali list gratulacyjny wraz z podziękowaniami.

Każda wyróżniona szkoła otrzymała drzewo (grab), które ma przypominać o tak istotnej w naszym życiu sprawie jakim jest nasze środowisko i jego ochrona.

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

16 lipca