ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

KOLEJNY SUKCES "STASZICA". DRUŻYNA Z NASZEJ SZKOŁY ZDOBYŁA 8 MIEJSCE W KONKURSIE PATRIA NOSTRA.

Dodano : 16 lipca 2019

Edycja wielkopolska konkursu PATRIA NOSTRA, podobnie jak w roku ubiegłym, adresowana był do uczniów z Wielkopolski oraz młodzieży polskiej i polonijnej z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, państw Unii Europejskiej i USA.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 30-sekundowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miało miejsce w jednym z 52 tygodni roku. Prace konkursowe były emitowane na telebimach reklamowych w największych polskich miastach, a gala finałowa konkursu odbyła się w Poznaniu 18.06.2019r.

Do konkursu przystąpiło 80 szkół z kraju i z zagranicy. Drużyna z Zespołu Szkół nr 2, im Stanisława Staszica w składzie: Oliwia Gniadek, Agata Golon, Mateusz Jarnut (wszyscy z klasy 1LO3), zajęła 8 miejsce.

2018-2019-gala-pn.jpeg

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

16 lipca