TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.                                                                 TERMIN SKŁADANIA PODAŃ: 13-31 MAJA 2019 R. W BUDYNKU PRZY UL. E. SCZANIECKIEJ 1 ORAZ W BUDYNKU PRZY UL. TYSIĄCLECIA 6 W NOWYM TOMYŚLU.

ETAP WOJEWÓDZKI OLIMPIADY - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Dodano : 18 kwietnia 2019

15 marca br. uczennice klasy drugiej technikum ekonomicznego: Paulina Kaczmarek, Natalia Marek oraz Aleksandra Radom wraz z panią Elżbietą Kondrat udały się do Poznania gdzie uczestniczyły w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Ponad 34 tysiące uczniów zmierzyło się z testem w pierwszym etapie Olimpiady, który odbył się już 27 listopada ub. r. Paulina, Natalia i Aleksandra uzyskały największą liczbę punktów podczas etapu szkolnego co pozwoliło reprezentować naszą szkołę wśród 21 najlepszych szkół w województwie wielkopolskim. Podczas zawodów okręgowych dziewczyny rozwiązywały test wielokrotnego wyboru.

Projekt powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli  praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji na progu dorosłości.

W tym roku w projekcie wzięło udział ponad 75 tys. uczniów z całej Polski.

Lekcje z ZUS w naszej szkole realizowały panie: Monika Stasik i Elżbieta Kondrat w klasie drugiej technikum ekonomicznego.

2018-2019-ewo.jpg