ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!

ETAP WOJEWÓDZKI OLIMPIADY - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Dodano : 21 lipca 2018

16 marca br. uczennice klasy drugiej technikum ekonomicznego: Kecja Kasperska, Maja Łuczak i Maria Sędziejowska wraz z panią Elżbietą Kondrat udały się do Poznania gdzie uczestniczyły w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Blisko 29 tysięcy uczniów zmierzyło się z testem w pierwszym etapie Olimpiady, który odbył się już 27 listopada ub. r. Kecja, Maja i Maria uzyskały największą liczbę punktów podczas etapu szkolnego co pozwoliło reprezentować naszą szkołę wśród 21 najlepszych szkół w województwie wielkopolskim. Podczas zawodów okręgowych dziewczyny rozwiązywały test wielokrotnego wyboru, w konsekwencji czego zajęły czwarte miejsce wśród szkół z całej wielkopolski.

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym  „Lekcje z ZUS”. Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli  praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji na progu dorosłości.

Do tej pory w projekcie wzięło udział blisko 100 tys. uczniów z całej Polski.

Lekcje z ZUS w naszej Szkole realizowały panie: Beata Koga, Monika Stasik i Elżbieta Kondrat w klasie drugiej technikum ekonomicznego.

zus-2018-2019-1.jpgzus-2018-2019-2.jpg

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

21 lipca