CIEKAWY PROJEKT

Dodano : 25 marca 2019

6 marca odbyły się w naszej szkole kolejne lekcje przeprowadzone przez wolontariuszy z banku Santander w ramach projektu „BAKCYL” Warszawskiego Instytutu Bankowości. Celem projektu jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii oraz umiejętności korzystania z usług finansowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Projekt umożliwia przekazywanie młodzieży praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych przez pracowników bankowych, tak aby ułatwić uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

W ramach zajęć „Moje finanse” i „Mądre inwestowanie” uczniowie mieli możliwość inwestowania funduszy w różne instrumenty finansowe. Uświadomili sobie problemy jakie mogą wynikać z brania pożyczek w parabankach a także dowiedzieli się o różnych możliwościach pomocy  w przypadku problemów ze spłatą kredytów. Lekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

2018-2019-bakcyl.jpeg