Archiwum Aktualności

• Dodano :17 grudnia 2017

AKADEMIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 grudnia 2017r. w murach Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu  rozpoczął się cykl spotkań, w czasie których pracownicy  IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych, bądź lokalnych środowisk, przedstawiać będą  - w formie popularnych wykładów - drogę narodu polskiego do niepodległości.

• Dodano :14 grudnia 2017

WAŻNA INFORMACJA

Nastąpiła zmiana numeru konta bankowego Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu. Nowy numer: 41 1020 4144 0000 6802 0220 9344.

• Dodano :11 grudnia 2017

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

21 listopada 2017 w Ostrorogu odbył się kolejny etap wojewódzkich rozgrywek w tenisie stołowym. Naszą szkołę po raz kolejny reprezentowały: Aleksandra Szweda (2LO1), Wiktoria Miler (2Az), Magdalena Łukaszewicz (1LO3).

• Dodano :11 grudnia 2017

KLASY PRAWNICZE BLIŻEJ PRAWA OPIEKUŃCZO-RODZINNEGO

Nyćkowiak i pedagogiem szkolnym Justyną Szofer-Andrzejewska uczestniczyła w Konferencji „Osoba stosująca przemoc domową – aspekty prawno-psychologiczne”(sala konferencyjna WSPIA Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu).

• Dodano :7 grudnia 2017

OLIMPIADA WIEDZY O ZAKAŻENIU WIRUSEM HIV I CHOROBIE AIDS

1 grudnia 2017 w Centrum Kultury "Rondo"  w Grodzisku Wlkp odbyła się Olimpiada Wiedzy o Zakażeniu wirusem HIV i Chorobie AIDS ,Czy wiesz wszystko o HIV/AIDS?". Uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego rywalizowali uzupełniając test pisemny składający się z pytań otwartych i wielokrotnego wyboru. Uczennica klasy drugiej liceum o profilu biologiczno- chemicznych Martyna Borowiak (Zespół Szkół nr 2 im .St. Staszica NT) zdobyła pierwsze miejsce uzyskując bardzo wysoką punktację.

• Dodano :6 grudnia 2017

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW

30 listopada w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Z dumą informujemy, że Stypendystami zostało w tym roku dwoje uczniów naszej szkoły: Martyna Pięta z 3LO1 oraz Szymon Feliński z 4TI.

• Dodano :30 listopada 2017

KOLEJNY SUKCES STASZICA

28 listopada nasze uczennice: Aleksandra Zaremba z klasy 1 LO1 i Joanna Kluj z klasy 1 LO4 zajęły II miejsce w konkursie czytelniczo-językowym "Booktalking". Konkurs odbył się w Liceum nr 2 im. Gen. Zamoyskiej i  H. Modrzejewskiej w Poznaniu i polegał na ustnym zaprezentowaniu wybranej prozy anglojęzycznej w języku angielskim przed publicznością.

WAŻNA KONFERENCJA

OSOBA STOSUJĄCA PRZEMOC DOMOWĄ – ASPEKTY PRAWNO-PSYCHOLOGICZNE”

08.12.2017r.

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Wydział Zamiejscowy Nowy Tomyśl

POBIERZ ZAPROSZENIE

POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI

POWIAT NOWOTOMYSKI STAWIA NA RODZINĘ

POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI

SZKOLNY TYDZIEŃ JEZYKÓW OBCYCH

W ubiegłym tygodniu, jak co roku w naszej szkole, odbył się Tydzień Języków Obcych.  Z tej okazji uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie dr Macieja Laskowskiego, pracownika PWSZ w Pile pt "Pozytywnie negatywne USA".
    Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas licznych konkursów przygotowanych przez nauczycieli takich jak: olimpiada języka angielskiego organizowana pod patronatem Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, konkurs recytatorski „Miłosz po angielsku”, olimpiada języka niemieckiego, konkurs wiedzy o Niemczech oraz konkurs recytatorski po niemiecku.
    Nasi uczniowie licznie uczestniczyli w organizowanych konkursach, osiągając w nich wysokie wyniki.

• Dodano :20 listopada 2017

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W UNIHOKEJU. SWARZĘDZ 14.11.2017

W turnieju półfinałowym  wzięło udział sześć drużyn , podzielonych  na dwie grupy. Zwycięzca grupy uzyskiwał awans do turnieju finałowego Mistrzostw Wielkopolski.

• Dodano :14 listopada 2017

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami.

Rozpocznie się ono w środę, 15 listopada 2017, o 17.00.

• Dodano :12 listopada 2017

SZKOLNY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Szkolny Rajd Niepodległości. Na początku na placu przed Szkoła zebraliśmy się na Apelu, na którym wysłuchaliśmy 4 zwrotki Hymnu Państwowego, przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z historii, a na koniec wysłuchaliśmy utwór z filmu „Miasto 44” w wykonaniu Emilii Kozłowskiej i Szymona Łodygi – uczniowie klasy 2 LO1. W czasie utworu mogliśmy zaobserwować race morskie, które zostały odpalone na dach budynku. Całość wyglądała imponująco. Apel prowadzili Luiza Roszyk (3 TI) i Filip Kałek (2 LO1).

• Dodano :12 listopada 2017

FINAŁ GRAND PRIX POWIATU NOWOTOMYSKIEGO W BIEGACH ULICZNYCH

4 listopada w Wąsowie odbył się V Finał Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach ulicznych. To kolejna impreza w tym roku, gdzie uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze mogli pomóc przy organizacji ważnego wydarzenia na terenie naszego powiatu.

• Dodano :11 listopada 2017

POŁOWINKI ANNO DOMINI 2017

W piątek, 10 listopada w stylowo przystrojonych salach hotelu HI-FI w Paproci drugie klasy liceum i trzecie klasy technikum naszej szkoły uroczyście celebrowały zakończenie pierwszej „połowy” edukacji w Staszicu.

18 grudnia