Archiwum Aktualności

• Dodano :22 października 2018

POŁOWINKI KLAS TECHNICZNYCH

,,…połowa za Nami …połowa przed Nami…” – 4 lata nauki będą tworzyć wspomnienia. Te ważne słowa wypowiedział Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, Łukasz Frański oficjalnie otwierając połowinki klas technicznych (ekonomicznego, informatycznego i mechanicznego).

• Dodano :17 października 2018

STASZIC - WIDOK Z LOTU PTAKA

• Dodano :11 października 2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pogody ducha, zadowolenia z pracy, wielu sukcesów zawodowych oraz powodzenia w życiu osobistym.

DYREKCJA

• Dodano :9 października 2018

CIEKAWY KONKURS

Pobierz regulamin konkursu pt. „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta („Najświętszemu Sercu – Polska Odrodzona”) 2018 r.

• Dodano :3 października 2018

MAŁA POMOC - WIELKA RADOŚĆ

Po raz kolejny  26 września odbyła się akcja „Mała pomoc – wielka radość”  prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Procter & Gamble oraz Carrefour Polska dla poprawy sytuacji życiowej dzieci i młodzieży.

• Dodano :3 października 2018

III TM W OPALENICKIM PRZEDSIĘBIORSTWIE ALEKSPOL

Uczniowie klasy III TM wraz z nauczycielami wzięli udział we warsztatach technicznych w firmie ze sporym doświadczeniem w branży obróbki metali. Dzięki uprzejmości absolwenta Staszica - Pana Adriana Matuszaka z firmy Alekspol, mieliśmy okazję na miejscu i w praktyce zapoznać się z procesami technologicznymi oraz funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego, wyposażonego w bogaty park maszynowy.

• Dodano :2 października 2018

EUROWEEK 2018

W dniach 8-12 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką pań Aleksandry Sary i Beaty Piotrowskiej oraz pana Szymona Jandy, wyjechali na wycieczkę do Międzygórza, aby uczestniczyć w projekcie „Euroweek”.

• Dodano :30 września 2018

WYKŁAD HISTORYCZNY DR. RAFAŁA SIERUCHY

24.09.2018r., w murach WSPiA w Nowym Tomyślu odbył się kolejny wykład w ramach "Akademii Niepodległości" pt. "Gen. Józef Haller", na który licznie przybyli uczniowie naszej szkoły. Prelegentem był dr Rafał Sierucha, który przedstawił wiele interesujących i nieznanych faktów z działalności wojskowej oraz politycznej generała. Na koniec uczniowie, którzy przynieśli "indeksy" otrzymali wpisy od dr R.Sierucha, a w kuluarach była możliwość zadania pytań przybyłemu gościowi. Opiekunem grupy był Jacek Matula.

• Dodano :30 września 2018

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

24.09.2018r., w "Klimkowej Osadzie" w Cichej Górze odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych naszej szkoły. Uczniowie i wychowawcy mile i twórczo spędzili czas na grach i zabawach, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Młodzież tańczyła, grała w piłkę nożną oraz rysowała portrety swoich wychowawców. Niektórzy uczniowie przynieśli swoje instrumenty (np. ukulele), na których grali przy ognisku.

• Dodano :23 września 2018

UCZNIOWIE "STASZKA" WRÓCILI Z BUŁGARII

Niezwykle skuteczny okazał się doping naszych uczniów biorących udział w wycieczce do Bułgarii, która odbyła się w dniach 13-20 września. Obecność na trzech meczach Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w piłce siatkowej – trzy zwycięstwa naszych siatkarzy!!!

• Dodano :18 września 2018

MURALE POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

17.09.2018r. uczniowie klasy 1LO2 uczestniczyli w warsztatach historycznych w nowotomyskim NOK-u, zorganizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Gminę Nowy Tomyśl i Nowotomyski Ośrodek Kultury.

• Dodano :12 września 2018

INFORMACJA DLA KLAS III TECHNIKUM

POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI

• Dodano :10 września 2018

SALON MATURZYSTÓW 2018

Czwartoklasiści z technikum i trzecioklasiści z liceum, a więc uczniowie, którzy w maju 2019 przystąpią do egzaminu maturalnego, a po jego zdaniu będą decydować, na jakiej uczelni wyższej kontynuować edukację, wraz z wychowawcami, nauczycielami i pedagogiem szkolnym brali dziś udział w „Salonie Maturzystów”, który odbywał się w Poznaniu.

• Dodano :5 września 2018

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły(z wyjątkiem klas pierwszych) na spotkanie z wychowawcami klas.

Rozpocznie się ono w czwartek, 6 września 2018, o 17.00.

[POBIERZ INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH SPOTKANIA].

• Dodano :5 września 2018

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI KLAS PIERWSZYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas pierwszych naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas. Rozpocznie się ono 5 września 2018, o 17.00.

[POBIERZ INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH SPOTKANIA].