Archiwum Aktualności

• Dodano :20 lutego 2019

SUKCES "STASZICA"

KOMITET ORGANIZACYJNY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "KRĄG" PODAŁ WYNIKI TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU.

SPOŚRÓD UCZESTNKÓW UCZEŃ KL. 1LO3 - DAWID ŁYSZCZASZ OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE ORAZ NAGRODĘ KSIĄŻKOWĄ.

• Dodano :19 lutego 2019

KLASY PRAWNICZE NA WYDZIALE PRAWA I ADMINISTRACJI UAM W POZNANIU

12.02.2019r. uczniowie I i II klasy liceum prawniczego uczestniczyli w wykładach organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu  w ramach współpracy ze szkołami.

• Dodano :13 lutego 2019

KOLEJNY SUKCES "STASZICA"

8 lutego 2019 r. w hali PCS odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do zawodów  przystąpiło pięć zespołów. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Reprezentujące naszą szkołę dziewczyny rozegrały 4 mecze. Wygrały wszystkie z nich nie tracąc seta i po raz 15 zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu.

7 marca nasze reprezentantki udadzą się do Szamotuł reprezentować nasz powiat na Mistrzostwach Rejonu.

• Dodano :12 lutego 2019

UMOWA PARTNERSKA Z CWRKDIZ

7 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu została podpisana umowa partnerska pomiędzy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

• Dodano :5 lutego 2019

MECHANICY ZE STASZICA NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

W dniach 28.01.2019 r. – 1.02.2019 r. uczniowie klasy III technikum mechanicznego z nowotomyskiego „Staszica” uczestniczyli w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, uruchomionego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską.

• Dodano :3 lutego 2019

STUDNIÓWKA ANNO DOMINI 2019

W ubiegły piątek uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica bawili się na Balu Studniówkowym. Tym razem na miejsce imprezy wybrali Motel XXI Wieku w Grodzisku Wielkopolskim.

• Dodano :29 stycznia 2019

PHOENIX CONTACT WIELKOPOLSKA

Już od 2002 roku nasz Dział Kształcenia Zawodowego uczy w zawodzie:
    mechatronik
    ślusarz narzędziowy

Wykształciliśmy już 150 uczniów!

Dlaczego warto zostać naszym uczniem?
     - Nauka zawodu poprzez praktykę na innowacyjnych działach produkcyjnych
     - Wykorzystanie najnowszych technologii
     - Wsparcie na każdym etapie nauki od profesjonalnych trenerów
     - Czeka na Ciebie oferta pracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem

Przekonajcie się sami!

• Dodano :16 stycznia 2019

STASZIC WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W WIELKOPOLSCE

11 stycznia 2019 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników - „Perspektywy 2019”. Do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawicie dwudziestu najlepszych szkół w Wielkopolsce – 10 najlepszych techników i 10 liceów ogólnokształcących. Powiat Nowotomyski reprezentowany był przez dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu – pana Łukasza Frańskiego.

• Dodano :4 stycznia 2019

OBCHODY SETNEJ ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

W CZWARTEK, 27 GRUDNIA 2018 ROKU W NOWYM TOMYŚLU Z UDZIAŁEM WŁADZ SAMORZĄDOWYCH ODBYŁY SIĘ  UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z 100 ROCZNICĄ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

• Dodano :4 stycznia 2019

UCZNIOWIE "STASZICA" DOCENIENI

20 grudnia 2018 uczniowie naszej szkoły Martyna Borowiak z 3LO1 oraz Mateusz Tata z 2TI zostali uhonorowani stypendiami Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

• Dodano :3 stycznia 2019

WAŻNA INFORMACJA

OPŁATA ZA EGZAMIN MATURALNY.

POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI

• Dodano :21 grudnia 2018

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

2016-2017-boze-narodzenie2.jpg

Niech święta Narodzenia Pańskiego

przyniosą wszystkim pokój, radość i nadzieję

na spełnienie wszystkich marzeń

w nadchodzącym Nowym Roku

• Dodano :21 grudnia 2018

KLASA III TM ODBYŁA WARSZTATY TECHNICZNE W CUKROWNI

Wraz z końcem roku wspólnie z klasą III TM odbyliśmy interesujące warsztaty techniczne na terenie cukrowni w Opalenicy.

• Dodano :19 grudnia 2018

KOLEJNY SUKCES EKONOMISTÓW!

Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych corocznie organizuje Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Jej celem jest promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności menedżerskie oraz  zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.

• Dodano :17 grudnia 2018

WYJAZD DO SEJMU RP LICEALISTÓW Z KLAS 1LO2 ORAZ 2LO3

W nocy z 12 na 13 grudnia licealiści z klas: 1LO2 oraz 2LO3 pod opieką: Justyny Szofer – Andrzejewskiej, Anny Nyćkowiak oraz Jacka Matuli wyjechali do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP, co zostało nam umożliwione dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez pana posła Błażeja Łukasza Pardy, przekazanemu przy pośrednictwie asystenta społecznego posła Pardy – pani Katarzyna Luch. Młodzież mogła nie tylko zwiedzić gmach Sejmu ale też poznać historię poszczególnych budynków, wchodzących w skład kompleksu sejmowego. Mieliśmy niepowtarzalną szansę, by dowiedzieć się w jaki sposób pracują posłowie, jak również  przypadł nam w udziale zaszczyt posłuchania przedstawicieli narodu „na żywo”, w trakcie debaty sejmowej.