Archiwum Aktualności

ŚWIĄTECZNIE W STASZICU

• Dodano :10 grudnia 2018

PODSUMOWANIE TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest tydzień przedsiębiorczości, podczas którego odbywają się różne imprezy, wykłady promujące i rozwijające cechy przedsiębiorcze u ludzi. Nie inaczej było w Staszicu, pojawiły się gazetki tematyczne, były rozmowy na lekcjach i przede wszystkim uczniowie mogli wykazać się przedsiębiorczością w konkursach.

• Dodano :10 grudnia 2018

MIĘDZYPOWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY "CZY WSZYSTKO WIESZ O HIV I AIDS"

Już od 12 lat Zespół Szkół nr 2 im. St. Staszica z dumą reprezentuje powiat nowotomyskim. Jak co roku olimpiada wiedzy cieszy się dużym uznaniem i atrakcyjnością nagród. Uroczyście informujemy, że po raz kolejny zdobyliśmy I MIEJSCE. – tym razem dokonała tego KORNELIA DYDERSKA. Dziękujemy za piękny wynik wśród reprezentantów trzech powiatów: nowotomyskiego, grodziskiego i wolsztyńskiego.

• Dodano :9 grudnia 2018

WYKŁAD DOKTORA ZDZISŁAWA KOŚCIAŃSKIEGO

Dnia 04.12.2018r. o godz. 16.00 w Auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu odbyło się kolejne spotkanie dla uczestników Akademii Niepodległości.

• Dodano :7 grudnia 2018

WYCIECZKA DO BERLINA

Wycieczka do Berlina w okresie świątecznym jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku odbyła się w dniu 28 listopada i wzięła w niej udział rekordowa ilość 74 uczniów.

• Dodano :6 grudnia 2018

ONI WIERZĄ W ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I SIEBIE

Pogotowie Informatyczne podczas dużej przerwy w Zespole Szkół nr 2 im. S. Staszica świętowało Mikołajki oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2018 wraz z koordynatorką projektu Małgorzatą Kaczmarek i opiekunem grupy Marcinem Chróstem.

• Dodano :6 grudnia 2018

DRODZY UCZNIOWIE !

Zapraszamy w na sesję zdjęciową w aranżacji świątecznej

Termin: 10.12.2018 poniedziałek, długa przerwa

Miejsce: Przy schodach w budynku głównym

Co jest potrzebne do zrobienia zdjęcia:

CHĘCI I DOBRY HUMOR :-)

• Dodano :3 grudnia 2018

ZBUDUJ SWOJA PRZYSZŁOŚĆ

27.11.2018 uczniowie klasy III TM i klasy III LO1 uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nowym Tomyślu. Gościliśmy p. Michała Przybylaka (MCK Nowy Tomyśl) oraz p. Paulinę Tomczak – (pośrednika pracy z PPP OHP Szamotuły).

• Dodano :3 grudnia 2018

WYŚPIEWANE SUKCESY KATARZYNY KLUS

Wiele talentów rodzi nasza szkoła. To wielka radość widzieć jak kwitną i się rozwijają, a zwłaszcza gdy opatrzone są sukcesami. To właśnie w listopadzie podwójny sukces za przepiękne interpretacje muzyczne osiągnęła Katarzyna Klus.

• Dodano :2 grudnia 2018

KLASY TECHNIKUM STASZICA W OPALENICY

Uczniowie klas III TM i III TI mieli okazję obejrzeć procesy produkcyjne, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie specjalizującym się już od 1992 roku w wytwarzaniu mebli z litego drewna sosnowego, zarówno na rynek polski, jak i na rynki europejskie. Mowa o firmie Pinio Drewnostyl Opalenica/Rudniki, której serdecznie dziękujemy za przygotowane dla nas warsztaty.

• Dodano :20 listopada 2018

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami. Rozpocznie się ono w środę, 21 listopada 2018, o 17.00 i potrwa do 18.00.

[POBIERZ PLIK ZE SZCZEGÓŁAMI]

• Dodano :14 listopada 2018

WIZYTY W SZKOLE ŚREDNIEJ 2018/2019

O tym ,,Jak występować publicznie i nie mieć tremy?”, „Jak się wyróżnić podczas rozmowy rekrutacyjnej”  i „Jak się chronić czyli świadomość cyberprzemocy” to warsztaty  realizowane przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

• Dodano :14 listopada 2018

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA STASZICA PRZYGOTOWAŁ OKOLICZNOŚCIOWY PROGRAM ARTYSTYCZNY POŁĄCZONY Z PRELEKCJĄ DRA. ZDZISŁAWA KOŚCIAŃSKIEGO, PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI HISTORYCZNEJ I ARCHIWALNEJ ZARZĄDU GŁÓWNEGO TOWARZYSTWA PAMIĘCI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1918/1919. JAK CO ROKU ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY PRZYGOTOWAŁ TEŻ "RAJD NIEPODLEGŁOŚCI".

• Dodano :10 listopada 2018

OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W STASZICU

ZOBACZ FILM

• Dodano :10 listopada 2018

SZKOLNA WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2018

W roku 2018 wymiana polsko-niemiecka pomiędzy uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica oraz uczniami partnerskiej szkoły niemieckiej BBS II Northeim odbyła się w dniach 15-19 października.

13 grudnia

NA NASZĄ STRONĘ WESZŁO DO TEJ PORY 2022 ODWIEDZAJĄCYCH.