Archiwum Aktualności

• Dodano :17 maja 2018

W DNIACH 14-16 MAJA UCZNIOWIE KLASY II TI WRAZ Z OPIEKUNAMI WYBRALI SIĘ DO CHYCINY

Wycieczka odbyła się w świetnych warunkach pogodowych i humorach, które dopisywały do samego powrotu. Te trzy dni pobytu, które były niezwykle aktywne sportowo zrealizowaliśmy zgodnie z planem. Czym się zajmowaliśmy - całość trzydniowego pobytu uwieczniliśmy tym oto filmikiem: ZOBACZ

• Dodano :17 maja 2018

KLASY PRAWNICZE NA XXI FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W POZNANIU

25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas prawniczych (ILO3 i IILO3) pod opieką p. Anny Nyćkowiak i p. Agaty Sadowskiej wzięli udział w warsztatach i wykładach organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

• Dodano :15 maja 2018

WYWALCZYLI WYJAZD NA XXIV SESJĘ SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY!

Mikołaj Nowak i Adrian Bąk – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 Im. S.Staszica w Nowym Tomyślu dostali się do Sejmu Dzieci i Młodzieży i już 1 czerwca zasiądą w ławach sejmowych w Warszawie. Licealiści wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu.

• Dodano :7 maja 2018

REKRUTACJA

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 odbywa się poprzez elektroniczny system naboru dostępny pod dresem: https://powiatnowotomyski.edu.com.pl/Kandydat.

Termin rejestracji oraz dostarczania podań wydrukowanych

z powyższego systemu to

14.05.2018 r. - 30.05.2018 r.

• Dodano :7 maja 2018

UCZCILIŚMY WAŻNĄ ROCZNICĘ

03.05.2018., przy tablicy  upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja, na Placu Chopina w Nowym Tomyślu, odbyły się uroczystości  w  227. rocznicę ustanowienia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

• Dodano :4 maja 2018

SEJMIK MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

26.04.2018r. drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Kurnikowska oraz Klaudia Jarosz z kl. 1LO2 zakwalifikowała się do finałowego etapu programu „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”, której uwieńczeniem były obrady plenarne w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

• Dodano :4 maja 2018

KONKURS PATRIA NOSTRA

24.04.2018 w Poznaniu odbyła się gala finałowa konkursu PATRIA NOSTRA. Uczestniczące w nim szkoły miały za zadanie w krótkiej, zaledwie 30-sekundowej, animacji lub filmie przedstawić wydarzenie historyczne wylosowane dla drużyn przez organizatorów.

• Dodano :2 maja 2018

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MATURZYSTÓW

W czwartek, 3 maja, w Kościele Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu o 9.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych.

• Dodano :27 kwietnia 2018

W NOWYM TOMYŚLU ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ POGOTOWIE INFORMATYCZNE

Koniec z wykluczeniem cyfrowym seniorów! Naukowcy udowodnili, że korzystanie z komputera znacznie podwyższa poziom sprawności umysłowej u osób starszych.

• Dodano :25 kwietnia 2018

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW STASZICA ANNO DOMINI 2018

W piątek, 27 kwietnia, o godzinie 09.00 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury rozpocznie się uroczysta ceremonia zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla absolwentów Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

• Dodano :23 kwietnia 2018

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Matura jest dla nas, uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum, ogromnym przeżyciem. Uczymy się przez wiele godzin każdego dnia, korzystamy z pomocy naukowych, dobrych rad i wsparcia. Czasem jednak odwołujemy się do sił wyższych. W tym właśnie celu 4-5 kwietnia my, tegoroczni maturzyści, wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Częstochowy.

• Dodano :18 kwietnia 2018

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas maturalnych naszej szkoły  na spotkanie z wychowawcami klas. Rozpocznie się ono w środę, 18 kwietnia 2018, o 17.00.

[POBIERZ INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH SPOTKANIA].

• Dodano :16 kwietnia 2018

DRZWI OTWARTE W STASZICU 21 KWIETNIA

GIMNAZJALISTO!

PRZYJDŹ Z RODZICAMI!

POROZMAWIAJ Z NAUCZYCIELAMI I UCZNIAMI.

ZAPYTAJ O INTERESUJĄCE CIĘ ZAGADNIENIA.

OBEJRZYJ SZKOŁĘ.

ZAPRASZAMY!

• Dodano :31 marca 2018

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

2017-2018-zmartwychwstanie.jpg

Niech Święta Wielkonocne będą dla wszystkich

czasem pełnym wiary, nadziei i miłości.

Niech w sercach zagoszczą radość i ufność

płynące ze Zmartwychwstania Pańskiego.

• Dodano :27 marca 2018

STASZIC W PLANICY

W dniach 21-26.03. 2018 spora grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Słowenii. Głównym celem wyjazdu , był udział w ostatnich konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie od wielu lat te ostatnie zawody odbywają się na niezwykle urokliwej skoczni narciarskiej w Planicy. Należy ona do dwóch największych na Świecie. Skoki, należałoby powiedzieć loty, na odległość ponad 240m  nie są tutaj rzadkością. Uczniowie Staszica mieli okazję osobiście uczestniczyć w tak ekscytującym wydarzeniu sportowym, w którym głównym aktorem był oczywiście Kamil Stoch !!.