ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!                                                                 ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!

PORADNICTWO ZAWODOWE to proces doradzania, w którym doradca zawodowy  pomaga klientowi w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego w odniesieniu do środowiska pracy, aby umożliwić realny wybór lub zmianę zatrudnienia albo osiągnięcie właściwego przystosowania zawodowego (wybór dalszego kierunku kształcenia młodzieży).

Poradnictwo/doradztwo zawodowe -

to szereg działań dostosowanych do indywidualnych potrzeb osoby- klienta, mających na celu:

ñ zdiagnozowanie potrzeb i problemów klienta z zakresu aktywizacji zawodowej

ñ wytyczenie ścieżki edukacyjnej i/lub zawodowej osoby-klienta

ñ przygotowanie IPD (Indywidualnego Planu Działania)- zaplanowanie konkretnych kroków kariery zawodowej,

ñ stworzenie zawodowego port folio i/lub dokumentów aplikacyjnych

ñ przygotowanie do poruszania się po aktualnym rynku pracy

ñ przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych

ñ wspieranie klienta - wspomaganie w rozwoju oraz wyeksponowaniu cech sprzyjających poradzeniu sobie w poradzeniu sobie klienta z problemami z obszaru zawodowego.

LISTA INSTYTUCJI UDZIELAJĄCYCH BEZPŁATNYCH KONSULTACJI ZAWODOWYCH:

1.      Powiatowy Urząd Pracy

2.      Młodzieżowe Centra Kariery

3.      Szkoły w tym także Szkolne Ośrodki Kariery

4.      Poradnie Psychologiczno- Pedgagogiczne

5.      Młodzieżowe Centrum Informacji Zawodowej przy Ochotniczych Hufcach Pracy

PŁATNE USŁUGI

Firmy/osoby prywatne świadczące usługi z zakresu poradnictwa zawodowego

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z INTERNETOWYCH USŁUG

zwanych E-DORADCTWO ZAWODOWE

Na strona internetowych można skorzystać z bezpłatnych i płatnych badań narzędziami diagnostycznymi w zakresie motywacji, zainteresowań,wartości, doświadczeń życiowych,uzdolnień i predyspozycji zawodowych.

Więcej informacji u pedagoga szkolnego...

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało :

19 sierpnia